Genel

Mücahit Öztürk 2. Türkiye Psikoterapi Zirvesinde Yerini Alacak

12 Ocak 2019

Etiketler: , , , , ,

16-17 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek Türkiye Psikoterapi Zirvesi’ne katılacak isimler netleşmeye başladı. Bu sene ikincisi düzenlenecek zirveye, Türkiye’nin önde gelen psikiyatristlerinden Mücahit Öztürk de katılacak.

 

Mücahit Öztürk Kimdir?

İlk, orta ve lise öğrenimini Eskişehir’de tamamladıktan sonra 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi bölümünden mezun oldu.

1990-1992 yılları arasında İstanbul SSK Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları hastanesinde asistan doktor olarak çalıştı. 1992’de İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk psikiyatrisi Anabilim Dalında Uzmanlık Eğitimine başladı. 1998- 2004 yılları arasında Vakif Gureba Eğitim Hastanesinde çocuk psikiyatrisi uzmanı olarak görev yaptı. Çocuk Psikiyatrisi dalında 2000’de Docent, 2007’de Profesör ünvanını aldı. Halen bir psikiyatri kliniğinde çalışıyor. 2002 yılında Çocukta Ruhsal Sorunlar, 2006 yılında 99 sayfada Okul Fobisi kitabını yayınlandı.
Çocuk ve ergen psikiyatrisinde muayene usulleri ve tanı yöntemleri, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, öğrenme bozukluğu, davranış bozukluğu, çocuk ve ergenlerde anksiyete bozuklukları, çocuk ve ergenlerde depresif bozukluk, dışa atılım bozuklukları (Enurezis, Enköprezis), yaygın gelişimsel bozukluklar, çocuk ve ergen psikiyatrisinde tedavi yöntemleri üzerine çalışmalar yapmıştır.

Prof. Dr. Mücahit Öztürk şu sıralar Yeşilay’ın başkanlığını yapmaktadır.

0 likes

Yazar